Poważny biznes…

HumanDOC  „Globalny rozwój w kinie” – to pierwszy w Europie Środkowo – Wschodniej Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych, który odbył się w dniach 12 – 17. listopada br.  w Polsce. Niektóre z prezentowanych krótko i długometrażowych filmów można za darmo obejrzeć w Internecie. Dodać trzeba, że są to dokumenty, które inspirują do myślenia i innego spojrzenia na wiele spraw dotyczących nas wszystkich.

Z ogromną uwagą obejrzałam historię lekarza, biochemika dr. Stanisława Burzyńskiego i jego wieloletniej batalii prawnej przeciwko instytucjom rządowym Stanów Zjednoczonych. W 1970 r. odkrył on i nazwał Antyneoplastonami substancje, które z powodzeniem wykorzystuje w terapii genowej nieuleczalnych nowotworów (zainteresowanym podaję link do filmu: http://www.iplex.pl/filmy/burzynski-rak-to-powazny-biznes,4484  można go obejrzeć za darmo do 12. grudnia)

To mi przypomniało, jak dawno temu, kiedy po zdiagnozowaniu AIDS  bardzo dużo mówiło się i  pisało, a właściwie straszyło na ten temat, mój tata powiedział, że z pewnością już dawno wynaleziono lek, tylko się o tym głośno nie wspomina. Wówczas mnie to zdziwiło, nie potrafiłam zrozumieć, jak można mieć lekarstwo, które mogłoby pomóc innym, ulżyć w cierpieniu, nawet uratować życie,  a powstrzymywać je przed upowszechnieniem?!…ale – jak nie wiadomo, o co chodzi…

Przemysł farmaceutyczny jest bez wątpienia najbardziej dochodową branżą na naszej planecie. Jedynym sposobem, aby zachować dochodowe tempo akcji, jest stałe wprowadzanie na rynek nowych, opatentowanych leków. Wiele firm, aby otrzymać zgodę na wprowadzenie medykamentu do obrotu, gotowa jest ponieść ogromne nakłady, bo w konsekwencji – one i tak się zwrócą z wielokrotnym zyskiem.
Prawdę tę, odkryły nawet moje dzieci… zauważyły, że np. lekarze wypisują stale ten sam zestaw leków na receptach…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: