Dyskusja wiedźm, czyli marcowe darcie kotów

Zleciały się wiedźmy w przeddzień 8. marca i dalejże dyskutować, co zrobić z tym, wypaczonym przez komunę, świętem.

– Zdecydowanie zakazać, a już na pewno nie obchodzić! – postulowała Rebelia – jak sobie przypomnę te goździki i paczkę elastycznych rajstop co roku, to na samą myśl mnie trzęsie! (po czym sugestywnie to zaprezentowała).

– A na dodatek – dodała Medialka – mężczyźni niepochlebnie się wypowiadają na temat naszego myślenia i postrzegania, twierdząc, że nie jest logiczne i realne, tylko pokrętne. Ostrzegają, żeby się strzec przed nami, wiedźmami i wypracować odruch obronny przed naszym atakiem, tak – jakbyśmy były jakieś komarzyce albo skorpionie… Poza tym wypomina się nam wszystkie poprzedniczki – począwszy od Ewy w raju, przez Pandorę, tę od puszki, i Helenę Trojańską, po Lukrecję Borgię, Katarzynę II, Olimpias – matkę Aleksandra Wielkiego, Messalinę, Marie Becker i wszystkie byłe żony…

– Czy są jeszcze szanse na zgodne budowanie przyszłości i właściwych relacji?– westchnęła wiedźma Nadzieja. – Tak długo trwa ta wojna płci, a przecież jesteśmy stworzeni, jako dwie połówki, pasujące do siebie i się nawzajem uzupełniające – z ufnością dodała.
– Wątpliwa sprawa. Tymczasem na temat takiego dnia, jak Święto Kobiet, głosy podzielone, jak nie przymierzając – rządu z opozycją…

Nagle w kącie, zagrzmiało, zahuczało i… przestało, a zaraz potem wszyscy usłyszeli ponury, chrapliwy głos Wieszczki:

– Walczą między sobą od stuleci, mądre kobiety i zmyślni faceci, a to tylko rodzaj zalotów, najczęściej niskich lotów… huhuhaha! – i zaśmiała się na koniec przeraźliwie.

– Ja to bym wolała, żeby taki dzień trwał przez cały rok – rozmarzyła się jak zwykle Gracja.
– No, wiesz! – oburzyła się Realka – cały rok mężczyźni świętujący przy kieliszku i to w dodatku z naszego powodu? – zgroza!!!
– Ostatecznie można nie obchodzić, ale przyjąć kwiaty od mężczyzny zawsze jest przyjemnie – próbowała załagodzić sprawę Even.

– A wiecie… – odezwała się Medialka – że dwa dni później faceci też mają swoje święto, podobno ustanowione na część „prawdziwego mężczyzny” Chucka Norrisa w dniu jego urodzin?
– To już gruba przesada! Mają Dzień Ojca, Dzień Chłopaka, Dziadka, a nawet Dzień Ligii Piłki Nożnej! Chyba tylko dlatego, że pozazdrościli nam kobietom… – z lekką złośliwością wtrąciła Realka.
– A co najlepsze – kontynuowała specjalistka od mediów – złośliwi twierdzą, a nie ma wątpliwości, kim są autorzy tej teorii, że obchodzą je nieprzypadkowo w dniu 40. Świętych Męczenników, bo niby tacy biedni, są męczennikami kobiecego feminizmu…

Rozpętała się burzliwa dyskusja obrończyń i przeciwniczek „świętowania od święta”. Nie było innej rady, tylko czekać na najmędrszą pośród wiedźm, Sophię, niech rozstrzygnie sprawę, bo już stronniczo gotowe byłyby przysiąc, że mężczyźni są najgorszymi plotkarzami…

Na wszelki wypadek – zanim wiedźmy dojdą do ładu ze swoimi poglądami, wszystkim Kobietom i Mężczyznom, życzę dużo wyrozumiałości, ciepła i tego, co słodkie, przyjemne, dobre i ciekawe…  Życzę Wam wiele miłości:)

wiedzma-czary

Wcześniejsze wpisy o wiedźmach znajdziecie tutaj:
https://even21.wordpress.com/2012/12/26/relacja-ze-zlotu-czyli-ptasie-mleczko/
i tutaj:
https://even21.wordpress.com/2012/12/30/sylwestrowe-przygotowania-czyli-rozpatrywanie-wnioskow/

 

Reklamy

24 Komentarze (+add yours?)

 1. Cane
  Mar 08, 2013 @ 15:49:14

  Ja myślę, że ustanowienie „dnia mężczyzny” wszystko wyrówna. Bo szkoda likwidować „dzień kobiet”, i tak kwiaciarnie marnie funkcjonują na co dzień. 😉

  Odpowiedz

  • even21
   Mar 08, 2013 @ 16:03:57

   Cane, on właśnie już jest ustanowiony – 10. marca, dlatego życzenia dla pań i panów! 😉 Dla Ciebie też – najlepszego! 🙂

 2. Cane
  Mar 08, 2013 @ 16:52:52

  No wyczytałem, ale kto ustalił, i dlaczego bez mojej wiedzy? 😉

  Odpowiedz

 3. mamjakty
  Mar 08, 2013 @ 17:42:42

  choć pięknie to opisałaś, to chyba jednak dyskutować nie warto. jak się kwiaty dostaje to znak, że się świętuje, a jak akurat nikt o prezentach nie pomyślał, to uznać trzeba, że to nie nasze święto:)

  Odpowiedz

 4. wg108
  Mar 08, 2013 @ 18:06:25

  Z pewnością miłe jest wszystko to, co nikomu nie szkodzi i nie rodzi żadnych zobowiązań. Wywodzenie „prawd objawionych”, że to komunistyczne, to tak jakby nazwać kogoś poganinem, gdy w noc świętojańską siądzie przy ognisku. Myślę więc, że z 8 marca jest jednym z bardziej oswojonych świąt, bardziej niż walentynki. Zasadniczo ma skromny wymiar, zredukowany do pojedynczego kwiatka. Żaden mężczyzna nie zbankrutuje, a w zamian jest okazja, by dać buziaka i usiąść z koleżankami w pracy przy ciastku i kawie – zrobić sobie na godzinkę przerwę w wyścigu szczurów.

  Odpowiedz

 5. krakowianka
  Mar 08, 2013 @ 18:08:20

  wiedźmy będą pewnie jeszcze długo debatować,a ja dziekuję pięknie za życzenia,to jest zawsze miłe,a faceci faktycznie mają swoje święto…ktoś pomyślał i o nich,tych wiecznie niedocenionych 🙂

  Odpowiedz

 6. Krzysztof "Caddi" Kupiński
  Mar 08, 2013 @ 18:59:44

  Tak sobie myślę,że ta wojna płci zostanie całkowicie rozwiązana, gdy zostanie zniesione małżeństwo rozumiane, jako związek kobiety i mężczyzny.
  W to miejsce wejdą obowiązkowe związki jednopłciowe, w których nie będą występować napięcia znane z relacji damsko-męskich. Nastanie pokój, a lew z jagnięciem będą żyli w zgodzie. Raj na ziemi:-)))

  Odpowiedz

 7. wg108
  Mar 08, 2013 @ 19:10:11

  Caddi, aleś mnie wystraszył, aż zacząłem sprawdzać Dzienniki Ustaw…
  Dlaczego chcesz zamienić taką piękną wojnę w zwykłe targanie kudłów czy męskie mordobicie? 😉

  Odpowiedz

 8. Krzysztof "Caddi" Kupiński
  Mar 08, 2013 @ 19:27:32

  Wugusiu, nie zamierzam zmieniać niczego, ale jak posłucham radia i telewizji to zaczynam się zastanawiać, czy aby nie jestem zboczony tkwiąc w związku z Koleżanką Małżonką. Okazuje się, że najlepsza rodziną są dwaj faceci lub dwie kobiety, a faceci przebierający się w damskie ciuszki są najlepszymi kandydatkami na wicemarszałków Sejmu.

  Odpowiedz

 9. krakowianka
  Mar 08, 2013 @ 20:43:40

  jak widze ,panowie rozpoczęli dyskusję na temat płci w związku,no to wejdę namieszac trochę…hahaha
  związki jednopłciowe,jak Caddi sugeruje,wcale nie sa tak jednoznacznie jednopłciowe,tam każde z nich ma określoną rolę płci w związku…czyli mimo zewnętrznych cech jednopłciowości,są tak naprawde dwie płcie..:P)))
  mam coś z wiedźmy i namieszałam tu troszkę…jakby…:P)))))
  pozdrówki miłe 🙂

  Odpowiedz

 10. Angie
  Mar 08, 2013 @ 20:45:07

  A ja powiem tak:
  Nie rażą mnie ci ” homo”, dopóki, dopóty nie demonstrują swych preferencji i nie adaptują dzieci( jestem, byłam i będę przeciw)

  A tak ogólnie, jeśli chodzi o kobiety i mężczyzn….
  😉
  to:

  Odpowiedz

 11. krakowianka
  Mar 08, 2013 @ 21:15:59

  Angie,podzielam Twoje zdanie…a utwór bomba,ten głos z pazurem,w tak małej kobietce… 🙂
  tak nawiązując do tytułu,przypominam sobie ,parę lat wstecz,jak budziłam się nad ranem ,bo koty marcowe darły się wnieboglosy,pod oknami,to był ich czas…teraz jakby ciszej…właśnie zdałam sobie z tego sprawę,a słuch ma dobry jeszcze…:P)))

  Odpowiedz

 12. Angie
  Mar 08, 2013 @ 22:17:07

  Krakusku, wiesz i ja jestem małą kobietką ( upss: byłam ;)) z takim głosem. Z pazurem! 😉
  🙂

  Odpowiedz

 13. even21
  Mar 09, 2013 @ 01:08:56

  Mamjakty – wpisy o wiedźmach popełniłam po raz pierwszy w grudniu ubiegłego roku (Ptasie mleczko… i Sylwestrowe przygotowania…) i są one żartobliwym podejściem do różnych spraw i przedstawieniem w krzywym zwierciadle zjawisk, które czasem można zaobserwować.
  Wugusiu, liczyłam, ze humor Cię nie opuści – są tacy, którzy owe „prawdy objawione” głoszą z całą stanowczością – dodam jeszcze, że tak kobiety, jak mężczyźni. Co do możliwości przyjemnego spędzenia czasu – moje zdanie znasz. Jestem za:)
  Caddi, podjąłeś ważki problem związków… nie myślałam, że w naszym kraju dyskusje na ten temat podejmie sejm, zwłaszcza, gdy mamy tyle innych problemów… jestem tradycjonalistką. podzielam zdanie Angie i Krakowianki. Nie można z anomalii robić normy.
  Angie, dziękuję za nutkę – muzyka zawsze w cenie na tej stronce 😉
  Krakowianko – miałam przyjemność słyszeć „ten” głos… potwierdzam, rzeczywiście z pazurem! 😉 🙂

  Odpowiedz

 14. Judith
  Mar 10, 2013 @ 05:24:05

  Wiedzmy nie dojda nigdy do ladu odnosnie swoich pogladow….bo nie chca… trzeba przeciez o czyms dyskutowac i rozmyslac /smiech/
  Serdecznosci
  Judith

  Odpowiedz

  • Krzysztof "Caddi" Kupiński
   Mar 10, 2013 @ 09:06:51

   Judytko, w mętnej wodzie trudno złowić rybę.
   Zwolennikom dowolności w rozumieniu płci i wzajemnych ról kobiety i mężczyzny, idzie o takie przekombinowanie, by odstępstwo od normy uznać za normę, a ludzi normalnie postrzegających i reagujących na nienormalność uznać za moralnie i prawnie podejrzanych.

  • even21
   Mar 10, 2013 @ 09:39:25

   Judith, dokładnie – trzeba rozmyślać i dyskutować 😉 Cieszę się, że mnie odwiedziłaś – dziękuję! 🙂
   Caddi, obserwuję z niepokojem, że to przekombinowanie staje się coraz groźniejsze. Trudno pogodzić się z tym, że poglądy mniejszości są narzucane większości, w dodatku – w tak nachalny sposób. A z drugiej strony – rodzina, w klasycznym rozumieniu, wysyłana jest na szczaw i mirabelki…

 15. Justyna
  Mar 10, 2013 @ 05:46:33

  Wielkim szczęściem jest ,że 8 marca juz nie kojarzy sie z gożdzikiem , rajstopami i wyrwana kartka z zeszytu z napisem : ODBIÓR POKWITOWAC U KADROWEJ
  a kwiaty zawsze są mile widziane zwłaszcza od Kogoś 🙂

  Odpowiedz

  • even21
   Mar 10, 2013 @ 09:33:15

   Witaj, Justynko! Cieszę się, że zajrzałaś 🙂
   Masz rację, dobrze, że te czasy mamy za sobą i z przyjemnością, a nie z obowiązku, możemy przyjmować od Kogoś kwiaty:)

 16. rodorek
  Mar 10, 2013 @ 20:22:52

  Ciekawe co też Wiedźmy postanowią:) Mnie ten dzień nie przeszkadza, a nawet kilka całkiem miłych gestów „otrzymałam”. Staram się nie pamiętać tych nieszczęsnych rajstop, ale nie da się:)))
  Dziękując za życzenia, pozdrawiam serdecznie:)

  Odpowiedz

  • even21
   Mar 10, 2013 @ 20:27:53

   Eh, te rajstopy! 😉 A co powiesz o przydziałowych dwóch parach stylonowych majtek?! 😀 Tego też nie da się zapomnieć! 😉
   Co do wiedźm – sądzę, że jak wszystkie kobiety, może oficjalnie będą się niektóre wzbraniać, ale dowody sympatii w postaci kwiatów, zawsze są mile widziane:)

 17. bezbiadolenia
  Mar 11, 2013 @ 11:27:12

  Dzień, jak co dzień – było minęło a świat nadal się kręci. Nieszkodliwy aczkolwiek miły był, jakiśtam akcencik dostrzegania. Jest dzień, jestem kobietą, więc czemu nie przyjąc kwiatka :)))
  /choć nie każdy mężczyzna jak i kobieta niejedna ideę święta pojmuje/
  😉
  Ze świadomością powstałych zaległości pozdrawiam serdecznie 🙂

  Odpowiedz

  • even21
   Mar 11, 2013 @ 21:19:05

   Witam Cię, pięknie! 🙂 Cieszę się, że zajrzałaś:)
   A co Ty tak o zaległościach? 😉 Żebyś wiedziała, ile ja ich mam…! 😉
   serdeczności wiele na każdy dzień! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: